Product Details
Specifications:
o34 Inch WQHD (3440x1440) 1500R VA Display
o180Hz High Refresh Rate
o1ms (MPRT) Response Time
o94% DCI-P3 / 123% sRGB Color Space
oWide 178-Degree Viewing Angles
oVESA DisplayHDR™ 400
oAMD FreeSync™ Premium Technology
oFlicker Free Technology
oASRock Low Blue Light Technology
o2 x HDMI™ 2.0, 2 x DisplayPort™ 1.4, 1 x USB3.2 Gen1x1 Type-B, 4 x USB3.2 Gen1x1 Type-A, 1 x Headphone Out
oHeight, Swivel, Tilt Adjustment
oPG Mini-OLED
oPOLYCHROME RGB
oIntegrated Wi-Fi Antenna (Compatible with Wi-Fi 4/5/6/6E/7)
180Hz Refresh Rate
Experience exceptional visual smoothness and dynamic performance with our 180Hz high refresh rate gaming monitor. Say goodbye to delays and blurriness – every movement is crystal clear, allowing you to instantly respond to on-screen action. Master the winning edge in fast-paced worlds!
Panel
The 34-inch curved monitor offers an expansive, immersive view with WQHD resolution, delivering ultra-smooth and highly detailed visuals that pull players deep into the heart of the game world.
Unique Design
Phantom Gaming monitor equips with built-in Wi-Fi antenna. So, the Wi-Fi signal won’t be masked by the table. Now, connect the Wi-Fi antenna to your PC and enjoy gaming without latency!
Engineering
The Phantom Gaming monitor provides extensive connectivity options, including HDMI™, USB 3.2, and DisplayPort™ to ensure compatibility with a wide range of devices. It also features a 3.5mm headphone jack for an enhanced audio experience.
Ergonomic Design
The Phantom Gaming monitor adopts an ergonomically-designed stand. It offers swivel, tilt, and height adjustments, which give gamers more flexibility to find an optimal viewing position.
o34 Inch WQHD (3440x1440) 1500R VA Display
o180Hz High Refresh Rate
o1ms (MPRT) Response Time
o94% DCI-P3 / 123% sRGB Color Space
oWide 178-Degree Viewing Angles
oVESA DisplayHDR™ 400
oAMD FreeSync™ Premium Technology
oFlicker Free Technology
oASRock Low Blue Light Technology
o2 x HDMI™ 2.0, 2 x DisplayPort™ 1.4, 1 x USB3.2 Gen1x1 Type-B, 4 x USB3.2 Gen1x1 Type-A, 1 x Headphone Out
oHeight, Swivel, Tilt Adjustment
oPG Mini-OLED
oPOLYCHROME RGB
oIntegrated Wi-Fi Antenna (Compatible with Wi-Fi 4/5/6/6E/7)
180Hz Refresh Rate
Experience exceptional visual smoothness and dynamic performance with our 180Hz high refresh rate gaming monitor. Say goodbye to delays and blurriness – every movement is crystal clear, allowing you to instantly respond to on-screen action. Master the winning edge in fast-paced worlds!
Panel
The 34-inch curved monitor offers an expansive, immersive view with WQHD resolution, delivering ultra-smooth and highly detailed visuals that pull players deep into the heart of the game world.
Unique Design
Phantom Gaming monitor equips with built-in Wi-Fi antenna. So, the Wi-Fi signal won’t be masked by the table. Now, connect the Wi-Fi antenna to your PC and enjoy gaming without latency!
Engineering
The Phantom Gaming monitor provides extensive connectivity options, including HDMI™, USB 3.2, and DisplayPort™ to ensure compatibility with a wide range of devices. It also features a 3.5mm headphone jack for an enhanced audio experience.
Ergonomic Design
The Phantom Gaming monitor adopts an ergonomically-designed stand. It offers swivel, tilt, and height adjustments, which give gamers more flexibility to find an optimal viewing position.
Specifications
| Brand | ASROCK |
|---|---|
| SKU | MOASR-PG34QRT3A |
| Condition | NEW |
| Stock | 3 units available |
| Supplier Sku | MOASR-PG34QRT3A |
| Manufacturer Part Code | 90LXA0J0-A0E1A0V |
| Category Path | Monitors |
| Weight Kg | 12.9 |
| Supplier Sell Price | 307.08 |
| Vat Rate | 20 |
| Vat Type | UKVAT |
| Delivery Cost Next Day | 8.25 |
| Delivery Duration Days | 1 |
| Delivery Duration Hours | 24 |
| Description Last Updated | 30/04/2026 17:20:49 |
| Screen Size(in) | 34 |
| Max Resolution | 3440x1440 |
| Refresh Rate | 180Hz |
| Response Time | 1ms |
| Display Port | Yes |
| Height Adjustable | Yes |
| Curved Screen | Yes |
| Filter Screen Size In | 34 |
| Filter Max Resolution | 3440x1440 |
| Filter Refresh Rate | 180Hz |
| Filter Response Time | 1ms |
| Filter Display Port | Yes |
| Filter Height Adjustable | Yes |
| Filter Curved Screen | Yes |
Delivery
Sold by HiTech Outlet. In stock and ready to dispatch.
Fast tracked delivery
Tracked delivery options available after checkout. Free delivery on baskets over £100.
Returns & support
Easy returns and friendly support if something is not right.
✓ Secure checkout with trusted payment options
✓ Reliable delivery with tracking updates
✓ Support after purchase if you need help