Product Details
Images shown are for illustration purposes only and actual product may vary
Ideal for connecting two pieces of audio equipment that have 3.5mm output on one and 3.5mm input on the other. These type of connectors can also be referred to TRS or Tip Ring Sleeve
Connection A
3.5mm Stereo Plug (Male)
Connection B
3.5mm Stereo Plug (Male)
Length
1m
Colour
Black
Packaging
OEM
Ideal for connecting two pieces of audio equipment that have 3.5mm output on one and 3.5mm input on the other. These type of connectors can also be referred to TRS or Tip Ring Sleeve
Connection A
3.5mm Stereo Plug (Male)
Connection B
3.5mm Stereo Plug (Male)
Length
1m
Colour
Black
Packaging
OEM
Specifications
| Brand | TARGET |
|---|---|
| SKU | CLTAR-2TT-01 |
| Condition | NEW |
| Stock | 38 units available |
| Supplier Sku | CLTAR-2TT-01 |
| Manufacturer Part Code | 2TT-01 |
| Category Path | Cables |
| Weight Kg | 0.01 |
| Supplier Sell Price | 0.59 |
| Vat Rate | 20 |
| Vat Type | UKVAT |
| Delivery Cost Next Day | 6 |
| Delivery Duration Days | 1 |
| Delivery Duration Hours | 24 |
| Description Last Updated | 31/10/2017 10:51:56 |
| Connection A | 3.5mm (M) |
| Connection B | 3.5mm (M) |
| Length | 1m |
| Colour | Black |
| Filter Connection A | 3.5mm (M) |
| Filter Connection B | 3.5mm (M) |
| Filter Length | 1m |
| Filter Colour | Black |
Delivery
Sold by HiTech Outlet. In stock and ready to dispatch.
Fast tracked delivery
Tracked delivery options available after checkout. Free delivery on baskets over £100.
Returns & support
Easy returns and friendly support if something is not right.
✓ Secure checkout with trusted payment options
✓ Reliable delivery with tracking updates
✓ Support after purchase if you need help